Etkinlikler

Alt ve Üst Solunum Yolları Enfeksiyonunda Doğru Tedavi Yaklaşımı

19 Şubat 2020 Çarşamba saat 12:15'te Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hasan Tezer ile "Alt ve Üst Solunum Yolları Enfeksiyonunda Doğru Tedavi Yaklaşımı" eğitim toplantısı interaktif olarak Öğlen Öğren TV web sayfamızdan yayınlanacaktır. Canlı yayınlanacak eğitim toplantımıza tüm hekimlerimiz davetlidir.

Öğlen Öğren TV : Grip veya Soğuk Algınlığında Tedavi ve Akut Öksürüğe Semptomatik Yaklaşım

02 Aralık 2019 saat 12:00'te Doç. Dr. Reşat BADAK ile "Grip veya Soğuk Algınlığı'nda Tedavi ve Akut Öksürüğe Semptomatik Yaklaşım" eğitim toplantısı interaktif olarak Öğlen Öğren TV web sayfamızdan canlı yayınlanacaktır. Canlı yayınlanacak eğitim toplantımıza tüm hekimlerimiz davetlidir.
Öğlen Öğren TV www.oglenogren.tv

TÜBİKON 2019
Türkiye Birinci Basamak Hekimleri Kongresi

Sağlıklı Yaşam Hareketi Derneği olarak koruyucu hekimliği önemsiyor ve bu alanda çalışmalar yapıp, toplum ve tıp yararına projeler üretmeye gayret ediyoruz. Yine bu gerekçeyle sahada aktif olarak çalışan, başta Aile Hekimleri olmak üzere, Acil Servis Hekimleri, İş Yeri Hekimleri, Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı ve Çocuk hastalıkları uzmanı hekimlerimiz ile Türkiye Birinci Basamak Hekimleri Kongresi (TÜBİKON 2019) çatısı altında toplanıp, Koruyucu Hekimliğe farklı açılardan bakmak ve fikir edinebilmek için bir araya gelmek istiyoruz. 

Sağlığın koruyucu hekimlik ve ayaktan teşhis ve tedavi yükünü karşılayan biz birinci basamak hekimleri, bu kongre sayesinde hem bilgilerimizi güncelleyecek hem de paydaşlar arasında ki iş birliğini güçlendireceğiz. Bu kongre ile alınan bilgiler eşliğinde; İş Yeri Hekimleri çalıştığı alan ile ilgili hastalıklar ve meslek hastalıkları hakkındaki bilgilerine yeni bilgiler ekleyeceklerdir. Acil Hekimleri, ayaktan teşhis ve tedavi vermeye çalışırken kendilerine en kısa sürede rehberlik edecek spot bilgiler edineceklerdir. Aile Hekimleri, bireysel koruyucu hekimliğin yanında periyodik sağlık muayenesi, kronik hastalıklarla baş edebilme, hastalıkları yönetebilme gibi konularda bilgilerini yenileyebileceklerdir. Koruyucu hekimliğe gönül veren uzman hekimler ise birinci basamak pratiğinde sağlık işleyişini gözlemleme ve sahada yaşadıkları tecrübeleri paylaşma fırsatı yakalayacaktır.

Öğlen Öğren TV : Yüzeyel Mantar Enfeksiyonları Tedavisinde
Başarılı Sonuçlar için Etkin ve Güvenli Yaklaşımlar

10 Nisan 2019 Çarşamba, Öğlen Öğren TV'de, Prof. Dr. Bilal Doğan'ın katılımıyla" Yüzeyel Mantar Enfeksiyonları Tedavisinde Başarılı Sonuçlar için Etkin ve Güvenli Yaklaşımlar" eğitimi düzenlenecektir. Eğitim www.oglenogren.tv adresinden canlı yayınlanacaktır.

  • 1
  • 2