Hikayemiz

hikayemiz-saglikli-yasam-hareketi-dernegi

İyileşebilmek önemli, peki ya mevcut sağlığı korumak? Toplum sağlığını koruyabilmenin bireysel farkındalıktan geçtiğine, köklü değişikliklerin bu şekilde yapılabileceğine inanıyoruz. Çözüm önerimiz ise bireylerin kendi sağlıklarıyla ilgili riskleri saptaması, önlenebilir hastalıklara karşı yaşam alışkanlıklarını değiştirmesi ve bilgi kirliliğinin önlenmesine katkı sağlaması.

Sağlıklı yaşam hedeflerimizi en iyi şekilde anlatabilmek, bu hedefleri görünür kılmak ve şeffaf verilerle halkımızla paylaşabilmek için Türkiye’nin ilk dinamik logosunu hayata geçirdik. Sağlık, tam bir iyilik hâli. Çalışmalarımızla paralel olarak, düzenli aralıklarla verileri değişecek olan bu logo da Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımladığı üç boyutta (Fiziksel Sağlık, Mental Sağlık ve Sosyal Sağlık) hedeflediğimiz farkındalık oranını ölçecek. Farkındalık arttıkça veya azaldıkça logomuz değişecek.

Unutma, %100 oranlarına ulaşmak hepimizin elinde.

HER ZAMAN DİNAMİK

Logomuz Neyi Temsil Ediyor?

Fiziksel Sağlık

Bedenin işlevselliğini korumak adına yeterli uyku almak, sağlıklı beslenmek, egzersiz yapmak gibi yaşam tarzı seçimlerine dikkat edilmelidir.

Mental Sağlık

Psikolojik, davranışsal ve duygusal açıdan sağlıklı olmak için stresle başa çıkmak, yeterli hissetmek, duygusal performansı iyi yönetmek gereklidir.

Sosyal Sağlık

Bağlantı kurmak temel bir ihtiyaçtır. İnsanın toplum içi ilişkilerini ve sosyal bağlarını sürdürme yeteneği, sağlıklı yaşamdan ayrı düşünülemez.

Derneğimiz hakkında

bilgilendirilmek ister misiniz?

Bizimle birlikte sağlıklı bir geleceğin parçası olmanızdan gurur duyarız.

Sağlıklı Yaşam Hareketi Derneği olarak kişiyi biyo-psiko-sosyal açıdan bir bütün olarak görmeyi amaçlayan hedefler ve projeler amaçlıyoruz.

Menü

İletişim

Bültenimize Abone Olun

Güncel içeriklerimizden haberdar olmak için bültenimize abone olmayı unutmayın.

© 2023 Sağlıklı Yaşam Hareketi Derneği. Tüm Hakları Saklıdır.