Simülasyon ile İleri Yaşam Desteği Eğitimleri

24 Ekim 2023
Sağlıklı Yaşam Hareketi Derneği

Sağlıklı Yaşam Hareketi Derneği ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 2007 yılında kurulmuş olan medikal simülasyon merkezi SİMMERK iş birliği ile “Simülasyon ile İleri Yaşam Desteği Eğitimi” eğitimleri başlayacaktır.

Eğitim; Uzaktan teorik eğitimler Öğlen Öğren TV de dijital platformda,  Uygulamalı eğitimlerimiz ise İstanbul’da vaka örnekleriyle simülasyon merkezlerinde tam gün vaka üzerinde uygulamalı olarak gerçekleşecektir.

Kursları tamamlayan hekimlerimize program sonunda katılım sertifikası düzenlenecektir.Eğitimlere tüm hekimlerimiz başvurabilirler, kayıt ve katılım ücretsizdir.

Eğitim gruplarımız en fazla 6-8 kişilik gruplardan oluşacağı için kontenjanımız şimdilik sınırlıdır. Talep durumuna göre başvuru sıraları da değerlendirilerek eğitim programımızı 1 ya da 2 yıl süreye kadar uzatacak şekilde ön planlama yapmaktayız.

İstanbul’da kamu personeli olarak çalışan hekimlerimize uygulamalı eğitim günleri için idari izinli sayılabilmeleri amacıyla talep başvuruları yapılacaktır. İstanbul dışında görev yapan hekimlerimiz için başvuru talepleri daha sonraki bir zaman diliminde açılacaktır.

Talep başvuruları açıldığında, Öğlen Öğren TV ve Sağlıklı Yaşam Hareketi web sayfalarımızda ve ilgili platformların sosyal medya uzantılarında, paylaşarak hekimlerimizi bilgilendireceğiz.