nevrez_koylan_syhd

Prof. Dr. Nevrez Koylan

Prof. Dr. Nevrez Koylan 3 Mart 1957 tarihinde İskenderun’da doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1981 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda başladığı uzmanlık eğitimini 1986 yılında tamamlayarak İç Hastalıkları Uzmanı oldu. Ardından askerlik görevini Tatvan 400 Yataklı Seyyar Askeri Hastanede, zorunlu hizmetini Iğdır Devlet Hastanesi’nde tamamladı.

Ekim 1989’da İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Kardiyoloji Bilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1990 yılında İç Hastalıkları Doçenti ünvanını alan Prof. Koylan, Kardiyoloji Bilim Dalının Anabilim Dalına dönüşmesinde aktif rol aldı.

1996 yılında Profesör ve Kardiyoloji Uzmanı unvanlarını alan Prof. Koylan ayrıldığı 2011 tarihine kadar aynı kurumda öğretim üyesi olarak görev yaptı. Bu görevi sırasında 1993- 2006 yılları arasında Dinamik EKG Laboratuvarı Yöneticiliği, 2000- 2002 tarihleri arasında İstanbul Tıp Fakültesi Araştırma Etik Kurul üyeliği ve 2002- 2003 arasında da aynı kurulun başkanlığını yaptı.

Prof. Dr. Nevrez Koylan halen Ateroskleroz Derneği’nin ve Sağlıklı Yaşam Hareketi Derneği’nin başkanlığı ve Farmakogenomik ve Bireyselleştirilmiş Tedavi Derneğinin başkan yardımcılığını yürütmektedir. Türk Kardiyoloji Derneği’nin 1984 yılından itibaren üyesi olan Prof. Koylan, American College of Cardiology Fellow (FACC), Avrupa Kardiyoloji Derneği Fellow (FESC) ve Avrupa Hipertansiyon Uzmanı (EHS) ve İyi Klinik Uygulamalar (GCP) sertifikasyonlarına sahiptir ve Avrupa Hipertansiyon Derneği ve Avrupa Ateroskleroz Derneği aktif üyesidir.

Prof. Dr. Nevrez Koylan 4 yabancı dilde ve 15 Türkçe kitaba bölüm yazarı olarak katkıda bulunmuş, ayrıca yabancı hakemli dergilerde yayınlanmış 31 makalesi ve Türkçe yayınlanmış 98 makale ve derlemesi ile uluslararası bilimsel kongrelerde sunulmuş 57 bildirisi mevcuttur.

Paylaş:

Derneğimiz hakkında

bilgilendirilmek ister misiniz?

Bizimle birlikte sağlıklı bir geleceğin parçası olmanızdan gurur duyarız.